Májvédő gyógyszerek
Tartalom
Ezekben az esetekben a vény nélkül kapható gyógyteákkal serkenthetjük e fontos szervünk működését.
Méregtelenítő kúrának nemhogy semmi értelme, kifejezetten veszélyes is lehet! A legfontosabb májvédő növények Máriatövis: A legismertebb és leghatásosabb májvédő növény, gyógyászati célra a termését használják. Segíti a májsejtek osztódását és regenerációját.
A növény kivonatából teákat és vény nélkül kapható kapszulákat készítenek. Articsóka: Keserűanyagok és flavonoidok találhatók meg benne.
Hatásai közül kiemelendő a májsejtek regenerációjának elősegítése, valamint az epetermelés fokozása. Szélhajtó, görcsoldó, és étvágyserkentő hatású.
Májvédő teák A patikákban vény nélkül kapható májvédő teák fő hatóanyaga a máriatövis termése, ezen kívül több gyógynövényt tartalmaznak.
Létrehozva: Hasznos tehát, ha ismerjük a gyógynövényeket, amelyek segítségével támogathatjuk a létfontosságú szervet. A gyermekláncfű támogatja ezeket a folyamatokat, ráadásul olyan antioxidánsokat is tartalmaz, amelyek segítik az ásványi anyagok felszívódását, felveszik a harcot a gyulladásokkal, valamint védik a máj egészségét. Máriatövis Az egyik legismertebb májvédő növény, amely segít újraépíteni a máj sejtjeit, illetve méregteleníteni a szervezetet. Ráadásul segíthet visszafordítani a túlzott alkoholfogyasztás okozta káros hatásokat is.
Ezek a teakeverékek máj- epe- gyomor- és bélpanaszok kiegészítő kezelésére alkalmasak, de a májműködés serkentésére egészséges emberek is fogyaszthatják. Terhesség és szoptatás idején érdemes a kezelőorvossal konzultálni, iható-e a tea, májvédő gyógyszerek kell-e a májműködés támogatása.
Fennálló epehólyag-gyulladás, epekövesség és epevezeték-elzáródás esetén nem javasolt májvédő teakeverék fogyasztása, mint ahogy gyermeknek sem.